KEELEPRAKTIKA HIINAS
  • Blogi
  • Minust
  • Videod
  • Kontakt

Kuidas ja miks ma Hiina tulin

19/9/2015

4 Comments

 
Hiina keelt saab Eestis õppida tänu Konfutsiuse Instituudile. Konfutsiuse Instituut (KI) on selline asutus, mis lihtsustab hiina keele õpet maailma eri paikades. Lisaks saadavad nad Hiinast nendesse maailma erinurkadesse õpetajaid, pakkudes sellega häid võimalusi hiina keele omandamiseks. Põhimõtteliselt, kui sinu riigis asub Konfutsiuse Instituut, siis saad sinna minna lihtsalt keelt õppima. Kasulik on just KI's just õppida, sest nemad pakuvad kõige paremat stipendiumit edaspidiseks õppimiseks Hiinas.

Konfutsiuse Instituudi stipendiume on nelja tüüpi:
  1. Nelja nädala pikkune suvine keeleõppe stipendium. Stipendumi rakendamise ajavahemik on juuli-august 2015. Vajalik on HSK testi sooritamine. Stipendium katab koha ühiselamus, ravikindlustuse ja õppemaksu. Stipendium ei kata tasukraha ega transporti.
  2. Ühe semestri pikkune stipendium ühel järgnevatest erialadest: hiina keel ja kirjandus, hiina ajalugu, hiina filosoofia. Kandideerimistingimused: minimaalselt 120 punkti HSK testi 2. tasemel ja HSKK vähemalt 40 punkti algaja tasemel. Stipendium katab õppemaksu, koha ühiselamus, ravikindlustuse ja igakuise taskuraha 2500RMB ulatuses. Stipendium ei kata transporti.
  3. Ühe õppeaasta pikkune stipendium ühel järgnevatest erialadest: hiina keel ja kirjandus, hiina ajalugu, hiina filosoofia. Kandideerimistingimused: minimaalselt 180 punkti HSK testi 3. tasemel ja HSKK vähemalt 60 punkti algaja tasemel. Stipendium katab õppemaksu, koha ühiselamus, ravikindlustuse ja igakuise taskuraha 2500 RMB (umbes 350 eurot) ulatuses.  Stipendium ei kata transporti.
  4. Kaheaastane hiina keele õpetaja magistriõppe programm. Kandideerimistingimused: bakalaureusekraad, vähemalt 180 punkti HSK testi 5. tasemel ja HSKK vähemalt 50 punkti kesktasemel. Stipendium katab õppemaksu, koha ühiselamus, ravikindlustuse ja igakuise taskuraha 3000 RMB ulatuses.

Minul on stipendium number 3. Kandideerimise protsess oli aga üsna keeruline. Avalduse täitmise käigus oli vaja üles laadida oma dokumentide skaneeritud koopiad:
  • passifoto kuni 300KB
  • passikoopia isikuandmetega lehest
  • oma isiklik allkirjanäidis
  • ülikooli kontaktisiku nimi ja telefoninumber, kuhu õppima asumiseks stipendiumitaotlus esitatakse
  • sooritatud HSK ja HSKK sertifikaat
  • ülikoolis õppimist kinnitav tõend koos õppetulemustega (või diplomi ja hinnetelehe notari poolt kinnitatud koopiad koos ingliskeelse tõlkega)
  • soovituskiri Konfutsiuse Instituudist
  • kinnitus Konfutsiuse Instituudis õppimise kohta
  • motivatsioonikiri (hiina keeles, vähemalt 800 kirjamärki)


Kui lõpuks kõik tehtud sai, siis tuli oodata Hiinast tähtsaid pabereid, et teada saada, millal kohale minema pead ja et saaks lõpuks viisat tegema hakata. Kuna mina tulin siia aastaks, siis viisa saamiseks oli muidugi vaja veel teha tervisetõend. Avadlusevorm tuli netist välja printida ning sellega arsti juurde minna. Pidin tegema kopsuröntgeni, EKG ja testid süüfilise ja HIV'i kohta. Ideaalis oleks ma pidanud saama kõikide testide kohta vähemalt inglise keelsed sertifikaadid, aga seda ma ei saanud ning selleks, et elamisluba saada, pidin ikkagi kõik testid Hiinas uuesti tegema. Seda paberimajandust ja asjade ajamist ikka jätkub siin, seda enam, kui oled harjunud meie e-riigiga, mis teeb kõik ikka nii-nii palju lihtsamaks. 

Lisaks Hiinas õppimisele pakub KI ka nii öelda suvelaagrit. Eelmisel aastal oli Tallina Ülikooli partnerülikooliks Guangxi Ülikool,  ning seega viidi meid sinna. Ühesõnaga jällegi makstakse kõik kinni, välja arvatud lennupiletid. Kokku kestis laager kaks nädalat, millest esimese nädala elasime Nanningus, kus siis käisime iga päev keele- ja kultuuritundides. Teisel nädalal reisisime ringi ja tutvusime vaatamisväärsustega. 

Igakuine tasuraha 2500 rmb, ehk siis umbes 350 eurot, on väga väga hea.  Näiteks eelmine aasta oli igakuine taskuraha 1400 rmb. Ei oska tõusu põhjust öelda, aga võibolla on asi selles, et õppimise viisaga, on siin illegaalne töötada ja võib-olla üritavad nad niimoodi, seda vähendada. 2500 rmb'ga elab siin väga ilusti ära, sest ise pean ju maksma ainult toidu ja vee (kraanivesi juua ei kõlba) ja muu meelelahutuse eest. 

Kui oled KI stipendiumiga Hiinas õppimas, siis on sul Hiina valitsuse stipendiumiga tulnud õpilaste seas eelis, sest KI omadele organiseeritakse Hiina pühade ajal (ja ka osade meie pühade ajal) ühiseid üritusi. Kõige halvemaks uudiseks selle kõige hea juures võib pidada, seda, et pead kirjutama essee. Okei okei, tegelikult see pole üldsegi mitte midagi hullu. :D


Saime ka sellised peened tunnistused Konfutsiuse Instituudilt:
Picture
Picture
4 Comments
Tiiu Oras
20/9/2015 04:23:20

Selline aktiivne ja rahutu hingega lapselaps!

Reply
Kriss link
23/9/2015 09:22:12

Heeeeiiii, kaasmaalane Hiinas! :) Heh, lahe! Kuidas Hefei tundub? On see sul esimene kord Hiinas?

Reply
Lisett
23/11/2015 03:20:03

Tere!

Mul on nii kahju, et sinu kommenteeri alles praegu nägin. Aga miskipärast oli weebly selle kommi spämmi saatnud.

Aga Hefeiga olen ysna harjunud ja Hiinas olen kolmandat korda, aga niimoodi pikemaks ajaks olen esimest korda.

Kus linnas sina elad/ õpid?

Reply
Kriss link
15/12/2015 21:10:18

Hah, ikka juhtub, äkki tundusin weebly'le oma vpn'i varjus nagu mingi kahtlane tegelane :D
Ma elan ja õpin Pekingis, varem resideerusin Shanghais ( siit näed rohkem, kui huvi: blogbykriss.blogspot.com ). Kui peaksid Pekingi kanti sattuma, anna teada, vahelduseks oleks tore eesti keeles pläkutada ja linna avastada! :)




Leave a Reply.

    Minust:

    Lõpetasin Tallinna Ülikooli Hiina keele ja kultuuri erialal. 2015-2016 kooliaasta veedan Hefei linnas, Hiinas, kus jätkan keeleõpinguid Anhui Ülikoolis.  

    Picture

    Archives

    April 2016
    March 2016
    February 2016
    January 2016
    December 2015
    November 2015
    October 2015
    September 2015
    August 2015

    RSS Feed

    Categories

    All

Powered by
  • Blogi
  • Minust
  • Videod
  • Kontakt
✕